כתובת

גדליהו 1 ג' נווה שאנן חיפה

טלפון

6293* | 073-2504272

Email

ilanit_p@ba-sfaradi.co.il

בבית האבות הספרדי בחיפה נפתח מודל מגורים חדש – "אשכולות גלעד"

בסגנון דיור חדש לסיעודיים בהשראת מודל אמריקאי ה"גרין האוס"

מודל מגורים חדשני על פי המודל האמריקאי ה- GREEN HOUSE, שבו מתנהלים הדיירים באווירה הכי קרובה  לבית ועם כמה שפחות סממני בית חולים.

האשכול נבנה בסטנדרט גבוה הכולל מפרט מודרני ומפנק לחוויית מגורים המותאמת לדיירים סיעודיים. בגרסתו הישראלית נקרא המודל "אשכולות הדיור" , כאשר בכל אשכול עד 18 דיירים, קהילות קטנות על מנת לשמור על אווירת ותחושת הביתיות. המודל מעודד עצמאות וחיי קהילה ומאפשר להמשיך את הבחירות הקטנות שעושה כל אחד בחיי היום יום.

ירון רז מנכ"ל בית האבות "בית אברהם"  אומר " כל אחת ואחד מאתנו רוצה לשמור על אוטונומיה מרבית, על יכולתו לקבל כמה שיותר החלטות על בסיס רצונו ולא על בסיס רצוננו להיות “נחמדים” כלפי אלה שבהם אנו תלויים בחיי היום–יום. ברחבי העולם המערבי, הולכת ותופסת ההכרה וההבנה שרווחת ורצונותיו של הדייר עומדים במרכז ולא בריאותו".

 כדי להשיג זאת, מודל אשכולות הדיור מנסה “למחוק” את הסממנים הישנים של המוסד. לא עוד מסדרונות ארוכים המזכירים בית חולים אלא חדר מגורים מרכזי עם ציוד שיש לכל אחד מאיתנו בביתו הפרטי: פינת אוכל, פינת הסבה (סלון), מטבח מבשל שיחליף את חדר האוכל המסורתי, ובאותה העת, נמחק את המושג “מחלקה” (הלקוח מבית החולים) והוחלף ב“אשכול דיור” בו הדיירים חולקים חדר מגורים אחד שבו מתנהלים חייהם, על כל המשתמע מכך.

אנט ואן דר לינדן מנהלת משאבי אנוש יחד עם טניה אלשטיין מנהלת הסיעוד, עמלו תקופת ארוכה על מנת להרכיב צוות מנצח  מקצועי ומיומן שיצעיד את אשכולות גלעד ויהפוך את המגורים בבית האבות לחיים באווירה אחרת. 

עדי מתתיהו סמנכ"ל, בית האבות אילנית פולק מנהלת קשרי לקוחות ובלה אדלשטיין מנהלת השרות הסוציאלי ציינו כי קיימת התעניינות רבה במודל החדש, ומחלקת השיווק עובדת באינטנסיביות בימים אלו לאכלוס האשכול  ומקיימת סיורים למתעניינים.

צילום : בית אבות הספרדי

שתף עוד היום:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.