כתובת

גדליהו 1 ג' נווה שאנן חיפה

טלפון

6293* | 073-2504272

Email

ilanit_p@ba-sfaradi.co.il

פרויקט קשר רב- דורי במרכז היום

תלמידי חטיבת הביניים בעירוני ג' מתעדים סיפורי חיים של אזרחים וותיקים

בפעם השלישית, הסתיים במרכז היום של בית האבות הספרדי בשכונת נווה שאנן בחיפה, פרויקט קשר רב דורי שבו לקחו חלק 15 תלמידי כיתה ז' מבית הספר עירוני ג' ו-15 מבקרים ממרכז היום, שנפגשו במהלך השנה האחרונה ותיעדו את סיפור החיים של הקשישות והקשישים.

התוכנית קשר רב דורי בונה גשר ייחודי בין תלמיד לאזרח ותיק באמצעות למידה הדדית וחוויה חינוכית-ערכת משותפת. האזרח המבוגר לומד מיומנויות של מחשב ושימוש באינטרנט והתלמיד נחשף לסיפורו האישי, לערכיו ולמורשתו של האזרח הוותיק המבקר במרכז היום שבבית האבות הספרדי. יחד הם מתעדים את המורשת בכלים דגיטליים ומעלים את סיפורי המורשת למאגר של התוכנית.

התלמידים ומבקרי מרכז היום שהשתתפו בתוכנית השנתית נסעו יחדיו לבית התפוצות ואחר כך ערכו טקס סיום מרגש במרכז היום בהשתתפות בני משפחות מבקרי מרכז היום, אנשי הצוות במקום, בראשות יו"ר מרכז היום יוסי אזרי , צוות עובדי מרכז יום וכן המורים והמלווים מביה"ס עירוני ג' ובו הקריאו התלמידים את סיפורי החיים המרגשים בלווי מצגת עם שירים ותמונות.

ש לי 23 נינים וכשסיפרתי להם על הפרויקט וכמה אני נהנית להשתתף ולספר את סיפור חיי, הם התיישבו וביקשו שאספר גם להם" אמרה אחת ממשתתפות הפרויקט אותו ליוו מנהל ביה"ס עירוני ג' יהושע בן איתמר, מנהלת חטיבת הביניים רבקה גינצבורג, מרכזת שכבה ז' זהבית פטרוניוס והמורה אלינור צדיקיאן שליוותה את כיתת המנהיגות שהשתתפה בתוכנית וכן מנחת הפרויקט שרית יעקובי.

במרכז היום רואים בתכנית הקשר הרב דורי, פרויקט הדגל של חשיבות הערך בקשר שבין האזרחים הוותיקים לדור הצעיר בקהילה ולכן שומרים על המשך הפרויקט בכל שנה.

שתף עוד היום:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.